Hotel Lafayette, Alšova 178/8, 77900 Olomouc | Výběr jazyka vpravo

O hotelu

Podrobnosti o hotelu a okolí

Nově otevřeno

Hotel Lafayette pro Vás je opět po rekonstrukci otevřen. Věříme, že po změnách bude u nás ještě více spokojeni. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Centrum města na dlani

V hotelu Lafayette Olomouc se můžete těšit z výhodné polohy hotelu, kdy centrum města i jeho největší taháky jsou vzdáleny vždy jen pár minut od hotelu.

Konference a služební cesty

Nabízíme kompletní servis pro Vaše konference a služební cesty. Bezproblémové parkování, konferenční prostory a odpovídající catering na místě.

Historie Hotelu

Hotel se nachází v klidné vilové čtvrti pouze 10 minut pěší chůze od centra města.Dům,ve kterém byl hotel Lafayette**** zřízen,byl postaven kolem roku 1900 v secesním stylu.V roce 1993 je zakoupil nynější majitel a v roce 1994 zkolaudoval.Pokoje jsou vybaveny nábytkem z masívu.

Hotel je pojmenován po francouzském generálovi Lafayettovi-Marie Joseph Paul Roch,Gilbert de Montier,markýz de La Fayette, který byl v letech 1794-1797 internován v Olomouci jako zajatec Prusko rakouské koalice v dobách napoleonských válek.

Zajímavostí hotelu je skutečnost, že všechny pokoje jsou pojmenovány po členech rodiny generála a osob blízkých, např.Adriena , Anastazie ,Virginie , František, a osob spojených s historií města-Luisa, Carolina, Victoria, Antoinetta, Pavlína,Amadeus, Laudon, Radecký, Mahler, Kašpar, Viola, Justus, Marie.

NOVINKA: Pro zajímavost na stránce Názvy pokojů v hotelu Lafayette 4* nabízíme podrobný popis jedinečných pojmenování jednotlivých pokojů hotelů.

Osobnosti v hotelu

Mezi osobnosti, které navštívili hotel patří například prezident Václav Havel s manželkou Dagmar (10-11.10.2003), prezident Václav Klaus (24.4.1995), premiér Vladimír Špidla (7.5.2004), Jarmila Kratochvílová a Dana Zátopková (13.7.2003), a také mnoho herců a hudebníků.

Mezi nejvýznamnější patří například Janek Ledecký (3-4.6.2004), skupina Elán (5.10.2005), skupina Kabát (2007), skupina Lucie (7.5.2001), Miroslav Žbírka (17.9.2005), Divadlo Járy Cimrmana (8.9.2003), Iveta Bartošová nebo Pavel Šporcl.

Tipy na výlet

Mimo mnoha historických míst celé Olomouce Vám rádi doporučíme další zajímavá místa v rámci celého regionu Hané, Olomoucka a dalších blízkých oblastí.

Golf Club Olomouc / Dolany Véska
Sokrates Golf a Country Club

Svatý Kopeček – Bazilika Navštívení Panny Marie
ZOO Olomouc
Hrad Helfštýn
Hrad Sovinec
Hrad Bouzov
Javoříčské jeskyně
Moravský kras a propast Macocha
Wild West City / Boskovice